Návštěva z Francie PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 30. červenec 2010 07:42

 V rámci spolupráce s Genes Diffusion naše společnosti PLEMO a.s. a CHOVSERVIS a.s 27. 7. 2010 navštívili dva mladí francouzští specialisté na mléko. Tito mladí Francouzi mají naplánováno navštívit na kole mléčná hospodářství na 5 kontinentech. Přibližná vzdálenost , kterou hodlají zdolat na kolech je 22 000km.

Společnost Genes Diffusion, s kterou úzce spolupracujeme v holštýnském šlechtění je sponzorem tohoto programu , který nese název „LE LAIT AUTOUR DU MONDE“ (Mléka z celého světa).

Toto dobrodružství začalo 17. září 2009 na výstavě SPACE 2009 v Rennes. Jejich návrat je plánován na SPACE 2010. Martine, 28 let, je mléčný poradce a Arnaud, 27 let, je manažerem Agrigam, Arcelor Mittal divion a specializuje se na ocelové střešní krytiny na stavby pro ustájení zvířat.

My jsme je pozvali do špičkového podniku Agro Družstvo Načeradec. Tento podnik vyniká vysokou užitkovostí jak u holštýnského skotu 11 000 kg mléka tak i u červenostrakatého skotu 9 000 kg mléka. Zde nás velice přátelsky přijali. Ředitel společnosti pan Zdeněk Sedlák našim francouzkým přátelům představil podnik a zodpověděl všechny zvídavé otázky. Po té nám hlavní zootechnik pan Libor Zeman ukázal zrekonstruované stáje, dojírnu i odchov mladého skotu. Martine a Arnaud byli příjemně překvapeni, že jako základ tohoto chovu byly vysokobřezí jalovice z Francie.

Trasa Martine a Arnaud je naplánovaná přes: Francii, Španělsko, Maroko, Brazílii, Argentinu, Chile Uruguay, Nový Zéland, Austrálii, Čínu, Indii,Turecko, Rusko,Polsko, Bulharsko, Maďarsko, Českou republiku a Slovensko.

  mapafr

               DSC_0062

 

Aktualizováno Pátek, 30. červenec 2010 12:57